DUYURULAR

İstanbul Cevahir AVM Duyuruları

 

Mağaza Kiralama ile ilgili Duyuru

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde kiralanmaya uygun bağımsız bölümlerle ilgili kiralama şartları ek’lidir. Kiralama şartlarını kabul eden kişiler, başvuru için gerekli belgelerle birlikte 05.05.2022 tarihine kadar Büyükdere Cad. No.22 Şişli/İstanbul adresinde bulunan Yönetim Ofisi’ne başvurabilir.

Istanbul_Esnaf_Ve_Sanatkarlar_Odaları_Birligi_Duyuru

Covid-19 Önlemleri

Güvenli ve sağlıklı bir alışveriş deneyimi için İstanbul Cevahir’de birçok önlem aldık.

Tüm çalışanlarımıza ve ziyaretçilerimize hepimizin sağlığı için maske takmak zorunda olduğumuzu hatırlatıyoruz ve maskesi olmayanları maalesef içeri alamıyoruz. Tüm girişlerde tekli sıra ve 1,5 metrelik güvenli mesafe kuralı uyguluyoruz. Tüm kapılarda termal kamera ile ateş ölçümü yapıyor ve ateşi 38°’den yüksek olan kişileri içeri almayarak ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz.

İstanbul Cevahir’de aynı anda en fazla 16.649 ziyaretçimiz bulunabiliyor ve ziyaretçilerimiz içeride en fazla 3 saat geçirebiliyor. Ana kapılardaki eşya koyma kutularını UV Sterilizatör cihazla dezenfekte ediyor ve sıklıkla temizliyoruz. Hijyen kuralları gereği tekerlekli sandalye, bebek arabası ve bebek mama masalarımızın kullanımı şimdilik mümkün değil.

Ortak kullanım alanlarında ziyaretçilerimizin kullanımı için el dezenfektanları bulunuyor. İstanbul Cevahir’deki tüm yüzeyleri ve ziyaretçilerin temas ettiği noktaları (yürüyen merdiven el bantları, asansör butonları, masalar ve komi araçları vb.) maksimum 2 saat arayla temizliyor ve sık temas edilen yüzeyleri düzenli aralıklarla nano teknoloji ürünlerle dezenfekte ediyoruz.

Bu dönem İstanbul Cevahir’deki asansörlerin sadece özel durumu olan ziyaretçilerimiz (tekerlekli sandalye, bebek arabası vs.) tarafından kullanılmasına izin verebiliyoruz. Ayrıca asansörleri aynı anda en fazla 2 ziyaretçi kullanabiliyor. Servis asansörleri dâhil olmak üzere tüm asansör kabinlerinin havasını UV dezenfektan sistemi ile temizleyerek virüs ve bakterilerden arındırıyoruz. Servis asansörleri ve servis koridorlarının kullanım koşulları personelimize görsellerle anlatılıyor.

T.C. İşiçleri Bakanlığınca alınan önlemler gereği alışveriş ve eğlence merkezimizde bulunan restoran ve kafelerimiz 10:00-20:00 saatleri arasında yalnızca paket servis ve gel-al servis olarak hizmet verebiliyor.

Mescit, oto yıkama ve vale hizmetini gerekli önlemleri alarak faaliyete geçirdik.

Ziyaretçilerimizin mağazalar dışında beklerken güvenli mesafe kuralına uyabilmesi için zemine etiketler uyguladık. Tek yönlü akış ve güvenli mesafe için ortak alanlarda zemine “ok” görselleri yapıştırdık. Yürüyen merdivenlerin önlerine de 5 basamak boşluk bırakılması gerektiği ile ilgili bilgilendirme görselleri yerleştirdik.

WC’lerde güvenli mesafe için pisuvar ve lavabolarda birer boşluk bırakılıyor ve havalı kurutucular yerine kâğıt havlu makineleri kullanılıyor. WC’lerde sürekli 1 temizlik personelimiz bulunuyor, böylece belirlenen sayının üzerinde kişinin içeri girmesi engellenmiş oluyor.

İstanbul Cevahir’de ortak alanları besleyen havalandırma sistemi, kesintisiz olarak %100 taze hava sirküle ediyor ve iç ortam havasını temizliyor. Mağaza içi havalandırma sistemlerinin ise sadece %100 taze hava ile çalışan kısımları bu dönemde aktif olarak kullanılıyor.

İstanbul Cevahir’de görevli tüm personele konu ile ilgili eğitim verdik ve düzenli aralıklarla bu eğitimleri tekrarlıyoruz. Tüm personel sıklıkla dezenfektan kullanıyor ve sürekli olarak maske takıyor. Ana kapılardaki güvenlik personeli maskeye ek olarak siperlik de kullanıyor.

Güvenliğiniz bizim için önemli. Sağlıklı günler, keyifli alışverişler dileriz…