2-10 Eylül tarihleri arasında birinci kat orta alanda ‘Geleceği Değiştiren Şehir’ etkinliğiyle, sürdürülebilir bir dünyanın kapılarını açıyoruz. Etkinlik kapsamında 5-14 yaş aralığındaki çocuklar, geri dönüşüm atölyeleri ile hem eğlenecek hem farkındalık kazanacak.

İstanbul Cevahir olarak bu kez sürdürülebilir bir dünyanın kapılarını çocuklar için aralıyoruz. Geri dönüşümün önemini vurgulayan ve alan tasarımı ile dikkatleri üzerine çekecek olan ‘Geleceği Değiştiren Şehir!’ etkinliği, çocuklara benzersiz bir deneyim fırsatı sunmaya hazırlanıyor.

İnteraktif aktiviteler ile karbon ayak izinin nasıl minimuma indirebileceğini öğrenecekleri etkinlikte çocuklar; su israfını önleme, gıda israfını önleme, enerji tasarrufu, ulaşım araçları, sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konularında farkındalık kazanacak.

Birbirinden Farklı Atölye Alanları 5-14 Yaş Arası Çocukların Katılımına Açık Olacak!

Sürdürülebilir bir dünyanın yaratıcı bir serüvene dönüştüğü etkinlikte; Karbon Ayak İzini Geri Dönüşüm ile Azalt, Karbon Ayak İzinde Ulaşımın Araçlarının Etkisini Öğren, Lüzumsuz İse Refleks Game ile Söndür, Gıda İsrafını Puzzle ile Önle, Su İsrafını Puzzle ile Önle, Dönüştükçe Güzelleşen Atölye, Dönüştükçe Güzelleşen Sanat atölyeleri ile ziyaretçiler benzersiz bir deneyim yaşayacak. Çocuklar; 2-3 Eylül tarihleri arasında ‘Atık Kutulardan Ev Atölyesi ile Yiğit Yazıcı’, 8 Eylül ‘Dönüştürülmüş Kâğıttan Ebru Atölyesi ile Suna Koçal’, 9 Eylül ‘Atık Poşetlerden Kukla Atölyesi ile Eylem Pala Uluğ’ ve 10 Eylül ‘Artık Kumaşlardan Hayvan Yapım Atölyesi ile Fırat Neziroğlu’ atölyeleri ile hem eğlenecek hem farkındalık kazanacak.

Etkinlik kapsamında; İstanbul Cevahir içerisinde ‘Geleceği Dönüştüren Şehir’ isimli alan konumlandırılacak. Etkinlik alanı 2-10 Eylül tarihleri arasında ve 12.00-20.00 saat aralığında ziyaretçilere açık olacak.

İstanbul Cevahir Geleceği Değiştiren Şehir Etkinliği Katılım Koşulları

  • Etkinlik 02.09.2023 saat 12.00’da başlayıp 10.09.2023 saat 19.45’te sonlanacaktır.
  • Etkinliğe İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde (“Alışveriş Merkezi”) 1.Kat orta alanda bulunan etkinlik alanından katılım sağlanabilecektir.
  • Etkinlik standı 12.00-19.00 saatleri arasında kayıt alacaktır.
  • Etkinliğe 5-14 yaş aralığındaki çocuklar katılabilir.
  • Etkinliklere her çocuk etkinlik süresince yalnız 1 kere katılım sağlayabilir.
  • Ebeveynlerin etkinlik boyunca etkinlik alanı çevresinde bulunması zorunludur.
  • Etkinlik kontenjanı seans başı 20 çocuk ile sınırlıdır.
  • Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiyi istanbulcevahir.com’da bulabilirsiniz.